Loosung kortermajadel

Rentokil lutikatõrje

Kaitseme Teie kodu ja peret voodilutikate eest

Voodilutikad on muutumas oluliseks probleemiks mitte ainult meil, vaid kogu maailmas, ja see on suuresti seotud välismaiste äri- ja puhkusereiside kasvuga.

Lutikad levivad kergesti ja neist on raske lahti saada, mistõttu võivad paljuneda ka laiaulatuslikult.

Lutikaprobleemi lahenduse võtmeks on nende esinemise võimalikult kiire tuvastamine ja putukate täielik hävitamine kohe pärast nende avastamist.

Voodilutikate mõju

Voodilutikad toituvad inimeste ja teiste imetajate verest.

Kuigi voodilutikad võivad levitada haigusi, juhtub seda meil väga harva. Selle asemel on peamiseks mureks lutikahammustustest tingitud ärritus ja vaevused.

Lutikahammustused ei ole valusad. Ebamugavust põhjustab kehareaktsioonist tulenev sügelus.

Hammustuste ravimine leevendab ärritust, kuid sellegipoolest võivad arvukad hammustused olla väga ebameeldivad.

Arvukad hammustused ja kokkupuude lutikatega võivad põhjustada ka sügelevat löövet või ekseemi. Ravi osas pidage vajadusel nõu apteekriga.

Voodilutikate tuvastamine

Pooleldi söönud lutikas inimverd imemas

Täiskasvanud voodilutikad on 5 mm pikkused. Enne söömist on nad lameda ovaalse kujuga ning helepruunid, kuid pärast söömist muutuvad ümaramaks ja tumedamaks.

Nad ilmuvad välja öösiti ja neid meelitab ligi meie kehasoojus ja hingeõhus leiduv süsihappegaas.

Tavaliselt pesitsevad lutikad magamistubades, kuid päeval peituvad pragudes ja lõhedes.

Lutikate levinuimad peidukohad on madratsiõmblused, voodiraami praod, voodi ümber oleva mööbli tagune (eriti voodi peapoolses osas) või põrandaliistud.

Pikaajalise esinemise näitajaks on lutika väljaheidete poolt tekitatud tumedad või mustad plekid madratsil.

Samuti seostatakse pikaajalist esinemist lutikate poolt eritatava ebameeldiva lõhnaga.

Lutikahammustuste tuvastamine

Lutikaid on hammustuste järgi raske tuvastada, kuna meie kehad reageerivad neile väga erinevalt.

Olulisem on vaadata hammustuste üldist mustrit ja ajastust ning teisi faktoreid.

Allpool toodud kirjelduse alusel saate kindlaks teha, kas tegemist on lutikaprobleemiga. Hammustuste ravimisel lähtuge meie putukateatmikus toodud nõuannetest.

Lutikahammustused

Lutikahammustuse peale ohver tavaliselt ei ärka. Lutikad võivad hammustada kõikjalt üle keha, kuid sagedamini nahaaluste veresoonte lähedusest.

Üks lutikas võib ühes piirkonnas hammustada rohkem kui korra. Keha erinevates osades paiknevad hammustused näitavad seda, et hammustanud on mitmed lutikad.

Voodilutikad - vereplekid linadel

Lutikate leviku alguses ei pruugi ohver olla veel hammustustele tundlik ega tunda sügelust.

Lutikate olemasolust annavad tunnistust ka väikesed vereplekid linadel.

Lutikate levikuallikad

Voodilutikad pääsevad ruumidesse tavaliselt koos riiete või mööbliga.

Levinuimaks lutikate edasikandumise kohaks on hotellid. Voodilutikad või nende munad võivad sattuda riietele või kohvritesse, millega need seejärel kodudesse viiakse.

Kui hotellis viibides täheldate märke lutikate olemasolust, eriti magamise ajal saadud hammustusi või vereplekke linadel, siis puhastage kojutoodud isiklikud asjad äärmiselt hoolikalt.

Riski hindamiseks paluge täiendavat teavet hotelli juhtkonnalt - ohutuse tagamiseks võib olla vajalik pesu pesta, rõivaid suitsutada või muul viisil töödelda.

Sama kehtib mööbli teisaldamise puhul - Rentokil pakub vajadusel ka mööbliesemete lutikatõrjet..

Hoiduge lutikate levitamisest

Kui Teie kodus on lutikad, siis palun ärge riskige nende levitamisega ega viige riideid, kohvreid või mööblit hotelli või oma sõprade ja pereliikmete kodudesse.

Lutikad võivad liikuda naabervaldustesse läbi seina- või põrandapragude. Kui Teie kodus on lutikad ja Te elate korteris või Teie eluruumid on teiste omadega ühendatud, siis palun olge hoolivad oma naabrite suhtes ja tehke vajadusel kohest tõrjet.

Lutikatõrje

Lutikas on ebameeldiv kahjur, kellest on raske vabaneda.

Kõrgetasemeline hügieen, hoolikas koristamine ja koduste putukatõrjevahendite kasutamine aitab lutikate arvu kontrolli all hoida, kuid nendest täielikuks vabanemiseks on tarvis professionaalseid tõrjemeetmeid.

Rentokil pakub väljakutseteenust lutikate ja teiste kahjurite poolt põhjustatud probleemidega võitlemiseks Teie kodus. Teenindame kiirelt, efektiivselt ja ohutult Teie pere ja lemmikloomade jaoks.

Kui kahtlustate lutikate esinemist ja soovite kutsuda välja Rentokil'i tehniku, siis helistage meile tasuta numbril 800 3003.