Loosung kortermajadel

Rentokil'i poolt pakutav sipelgatõrje

Kaitseme Teie kodu ja peret sipelgate eest

Kodune sipelgatõrje

Enamasti peetakse majja tungivaid sipelgaid lihtsalt tüütuteks - teadmata, et aiasipelgas, kui üks nende levinumaid liike, levitab ka haigusi. Kuna on võimatu teada, kust sipelgad viimati toitu hankisid, on mõistlik takistada nende sattumist majja ja toidukappidesse.

Sipelgate liigid

Sipelgaid on tuhandeid erinevaid liike, kuid meil on levinumateks:

aiasipelgas

Mullamurelane-töösipelgas 4-5 mm pikkune, kuid emasipelgas võib olla isegi 15 mm pikkune. Emasipelgad munevad oma munad kevadel mulla sisse, müüride või puukoore alla ehitatud pesadesse. Aiasipelgaid meelitavad ligi magusad toiduained ning nad jätavad endast maha pesani ulatuva lõhnajälje, et ka teised sipelgad leiaksid tee toiduni.

vaaraosipelgas

Vaaraosipelgas- töösipelgas on 1,5 -2 mm pikkune ja emasipelgas on 4 - 6 mm pikkune. Nii töö- kui ka emasipelgad on värvuselt kollakaspruunid. Vaaraosipelgad pärinevad troopikast ning vajavad ellujäämiseks ja paljunemiseks kunstlikku soojust ning eelistavad seetõttu elutseda suurtes köetavates ehitistes, nagu haiglad, hotellid ja kortermajad. Vaaraosipelgas toitub enamasti lagunenud toidujääkidest ja kannab toitumiskohtadelt edasi kahjulikke pisikuid.

punane tulisipelgas

Punane tulisipelgas - töösipelgas on 3 mm pikkune ja emasipelgas kuni 6 mm pikk. Need sipelgad on värvuselt punakaspruunid ja elavad kuni 100 000 või enamast sipelgast koosnevate kolooniatena. Iga koloonia juhiks on emasipelgas, kes muneb 150 kuni 200 muna päevas. Tulisipelgad ehitavad endale avaratesse, päikesepaistelistesse kohtadesse elamiseks kuni 60 cm kõrgused künkad. Tulisipelgad hammustavad valusalt nii loomi kui inimesi.

Kuidas sipelgaid vältida

Enamasti tulevad sipelgad Teie koju toitu otsima, neid meelitavad ligi magusad ja kleepuvad toiduained. Jälgige, et Teie kodus ei oleks kergesti kättesaadavaid toiduaineid:

  • Katke toit alati kinni - pole teada, kus sipelgad enne üle Teie toidu roomamist on viibinud!
  • Koristage koheselt mahakukkunud toit ja vedelikud
  • Koristage toidujäätmed köögiseadmete alt
  • Hoolitsege, et kõigil prügikastidel oleksid tihedalt suletavad kaaned. Hoidke kompost suletult ja kaetult
  • Koristage oma lemmikloomade toit koheselt pärast söömise lõpetamist

Te võite aidata vältida sipelgate tungimist oma koju, sulgedes juurdepääsukohad, sealjuures ka praod ning lõhed ustes ja aknaraamides.

Kuidas sipelgatest vabaneda

Kui aiasipelgate tõrjumiseks on saadaval lai valik putukatõrjetooteid, siis vaaraosipelgate, Paratrechina pubens või tulisipelgate laia leviku korral võib probleemi kordumise vältimise huvides olla mõistlik kasutada professionaalset kahjuritõrjet.

Putukatõrjevahendid sipelgatõrjeks

Pihustage sipelgatõrje vahendit otse kohtadesse, kus näete märke sipelgate tegevusest ning piserdage ka kõiki pindu, pragusid ja lõhesid, kus sipelgad on viibinud.

Sipelga- ja putukapulber on äärmiselt tõhus ja lihtsalt kasutatav. Raputage pulbrit pesade ümbrusesse ja pihustage seda pragudesse ja lõhedesse, kuhu sipelgad ronivad.

Keeva vee või seebivee valamine sipelgapessa annab tõenäoliselt vaid ajutist efekti, kuna pesa põhiosa on tavaliselt nii sügaval maa all sügaval, et sellised vahendid ei pääse sellele juurde.

Professionaalne sipelgatõrje

Kui tavapoodidest ostetud toodetega saate lahendada väiksemaid aiasipelgatega seotud probleeme, siis suure või korduvae sipelgaleviku korral ning kindlasti Paratrechina pubens või vaaraosipelgate puhul vajate professionaalset kahjuritõrjeteenust.

Rentokil'i tehnikud tunnevad iga liigi harjumusi ja neil on kasutada ka rida võimsaid putukatõrjevahendeid sipelgatega tõrjeks; hävitame sipelgad lõplikult ja täielikult.

Rentokil pakub väljakutseteenust sipelgate ja teiste kahjurite tõrjeks Teie kodus kohapeal. Teenindame kiirelt, efektiivselt ja ohutult Teie pere ja lemmikloomade jaoks.

Kui soovite täiendavaid nõuandeid või välja kutsuda Rentokil'i tehniku, helistage meie tasuta numbril 800 3003