Loosung kortermajadel

Rentokil rotitõrje

Kaitseme Teie kodu ja peret rottide eest

Rotid on tõsiselt ohtlikud inimeste ja lemmikloomade tervisele. Rottide poolt levitavate haiguste hulka kuuluvad salmonelloos, Weil' i tõbi, kolibakteroos ja tuberkuloos.

Rotid kannavad ka kirpe, satikaid ja puuke, mis võivad põhjustada ägedaid allergilisi reaktsioone.

Rotid kodus või aias

Rottide pääsemisel Teie koju on tegemist äärmiselt tõsise probleemiga, isegi juhul, kui neid poloe otseselt eluruumides. Kõigi koduste rotiprobleemidega peab tegelema kiiremas korras.

Rotid aias ja teistel välialadel võivad samuti kujutada suurt ohtu, eriti kohtades, kus on lapsed või lemmikloomad.

Oluline on lahti saada aias levinud rottidest, et vähendada ohtu nende jõudmiseks elumajja.

Erilist tähelepanu vajavad ruumid, kus on sisseehitatud garaaž või koerte või kasside luugid, kuna rotid võivad kasutada neid majja pääsemiseks.

Märgid rottide esinemisest

Rotid on öise eluviisiga ja tavaliselt peidavad end inimeste eest, seega on tüüpilisteks märkideks selle kohta, et Teie kodus on rotid:

  • Kraapimishelid seintes või põranda all, kus rotid ringi jooksevad
  • Pabulad - rotid jätavad endast maha umbes 10-14 mm pikkuseid tumedaid, koonilisi pabulaid
  • Iseloomulik lõhn - rotid jätavad endast maha ammoniaagisarnase lõhna, mis on eriti tugev suletud kohtades, nagu näiteks köögikappide all
  • Kahju - rottide hambad kasvavad pidevalt ja nad närivad nende kärpimiseks nii puitu kui ka plastikut. Elektrijuhtmeid läbi närides võivad Rotid võivad põhjustada isegi tulekahjusid.
  • Rebenenud toidupakendid - rotid rebivad katki toidupakendid, jättes hambajälgi
  • Pesad - rotid ehitavad pesa sooja, varjatud paika, kasutades rebenenud materjale, näiteks ajalehti ja kangaid. Pesades on sageli rotipojad
  • Urud - Aedades kaevavad rotid urgusid, eelkõige kompostihunnikutesse või kuuride alla. Nad ehitavad pesasid ka terrasside alla.

Kuidas rottidest hoiduda

Esimene kaitse rottide vastu on sulgeda kõik avaused. Rotipojad pääsevad läbi vähem kui 1 cm läbimõõduga aukudest, seega on oluline sulgeda igasugused avaused ja paigaldada uste ümber püünisribad.

Ultrahelil põhinevad tõrjevahendid eritavad rottidele ebamugavat heli, mida inimesed ei kuule. Need võivad aidata vältida rottide liikumist elumajja, kuid me ei soovita neid olemasoleva rotipopulatsiooni tõrjeks, kuna rotid on suutelised ultraheliga kiiresti kohanema.

Oluline on mitte meelitada rotte ligi toiduga - säilitage toitaineid plastik- või metallanumates ja puhastage regulaarselt pliidi- ja külmkapialuseid.

Õues tagage, et majapidamisjäätmeid hoitaks suletud konteinerites, ärge pange liha kompostihunnikusse ning kasutage oravakindlaid lindude söögimaju.

Rotid võivad siseneda läbi katkiste kanalisatsioonitorude - oluline on tagada kogu torustiku heakord

Kuidas rottidest vabaneda

Kui rotitõrjega ei tegeleta, siis võivad nad kiiresti võimust võtta. Rotitõrjeks madala riskiga piirkondades on kauplustes suur valik näriliste tõrjevahendeid ja muid tooteid, nagu lõksud ja liimitahvlid, kuid eluruumides pesitsevate rottide või jätkuva rottide leviku korral soovitame meie spetsialistide poolt pakutavat tõrjet.

Rotitõrje kodus ja aias

Tavapoodides, aianduskeskustes ja toidupoodides on koduseks kasutamiseks saadaval suur hulk rotitõrje tooteid, sh rotilõksud ja rotitapjad ("rotimürk").

Oluline on hoolega järgida juhiseid vastavate toodete ohutuks ja efektiivseks kasutuseks ja tagada rottide humaanne tõrje.

Rotilõksud on väga võimsad ja neid peaks kasutama vaid kohtades, kuhu ei pääse lapsed, lemmik- ega metsloomad.

Professionaalne rotitõrje

Kui tavapärased tõrjevahendid on tõhusaks mooduseks rotiprobleemi kontrolli all hoidmiseks madala riskiga paikades, siis suure riskiga piirkondades, paiksemate rotikolooniate või korduva leviku puhul on tarvis professionaalset abi.

Rentokil'i tehnikud pakuvad sihipärast tõrjet ükskõik millise rotiprobleemi puhul ja annavad nõu, kuidas hoida oma kodu tulevikus rotivabana.

Rentokil pakub väljakutseteenust rottide ja teiste kodus leiduvate kahjurite tõrjeks. Teenindame kiirelt, efektiivselt ja turvaliselt Teie pere ja lemmikloomade jaoks.

Kui soovite täiendavaid nõuandeid või välja kutsuda Rentokil'i tehniku, helistage meie tasuta numbril 800 3003.