Loosung kortermajadel

Rentokil mutitõrje

Kaitseme Teie aeda mutikahjustuste eest

Mutid kahjustavad muru, tingituna nende poolt kaevatavatest käikudest.

Mutimullahunnikud rikuvad muru ja lillepeenraid, samas kui kaevatud käigud kahjustavad noorte taimede juuri ja toovad välja kivid, mis võivad kahjustada aiamasinaid.

Muttide looduslikuks elukeskkonnaks on metsamaa, kuid nad tunnevad end väga hästi ka elumajade aedades, rohumaal või kultuurtaimede kasvukohtades.

Mutid aias

Muttidega seonduvad probleemid võivad kiiresti võimust võtta ja põhjustada olulist kahju.

Muti pesakonnas on kuni seitse poega ja täiskasvanuks saades soovib iga mutt rajada omaenda käikude võrgustiku; mutid kaevavad kiirusega kuni 4 meetrit tunnis.

Selleks, et vältida muttide tungimist oma valdustesse, saab ette võtta vähe - kõik, mida teha saab, on muttide tõrjumine nende ilmnemisel.

Märgid muttide esinemisest

Muttide nägemine on ebatõenäoline, kuna nad tulevad väga harva maapinnale, kuid olge ettevaatlikud mutti kinni püüdes, kuna neil on väga teravad hambad ja nad hammustavad.

Reeglina on esimesteks märkideks muttide olemasolust käikude kaevamise käigus tekkinud mitmed mutimullahunnikud.

Mutid kaevavad kaht liiki käikusid:

  • Madalad käigud, mida mutid kaevavad otse maapinna alla, kui nad otsivad toitu. Seda näeb kõrgema hunnikuna murus või lillepeenras.
  • Sügavad käigud on 10 kuni 40 cm sügavusel maa all. Mutikäikusid ei ole näha, kuid kaevamise tulemusel ilmuvad nähtavale mutimullahunnikud. Pesade ehitamiseks täidavad mutid teatud osa käikudest rohu ja lehtedega.

Mutid toituvad tõukudest, kuid lisaks ka putukatest ja nende vastsetest. Muttidel on kiire ainevahetus ja nad peavad igapäevaselt sööma oma kehakaalu jagu toitu, mis võib tühjendada mulla tõukudest.

Kuna muttidel ei teki keharasva, peavad nad sööma talv läbi ega maga seetõttu talveund. Selle tulemusena on nad aktiivseimad sügisel ja varakevadel.

Kuidas muttidest vabaneda

Tänu muttide poolt põhjustatavale laialdasele kahjule on turul palju mutitõrjevahendeid. Meie kogemuste kohaselt on lõksud ja suitsu tekitamine ainsateks usaldusväärseteks mutitõrje meetoditeks.

DIY tooteid võib kasutada, kuid tihti vajate ka professionaalseid tõrjemeetmeid.

DIY "Teen ise" mutitõrje

Ärge uskuge lugusid muttide tõrjest või hävitamisest klaasikildude, pipra või muude ainete asetamisega käikudesse - see ei toimi. Mutt kaevab segaja ümbert, mis võib veelgi enam kahju tekitada

Aiakeskustes ja rauakaupade kauplustes müüakse koduseks kasutamiseks ettenähtud tooteid, mis võivad mutiprobleemi korral aidata:

Ultrahelil põhinevad mutitõrjevahendid

Meie arvates on nende seadmete efektiivsus piiratud, kuna ultraheli ei levi maa all. Parimal juhul võivad need sundida mutte veidi eemale kolima.

Püünislõksud

Mutilõkse on kõige parem kasutada sügisel ja kevadel, kui mutid on kõige aktiivsemad. Kiirete tulemuste saavutamiseks on sügavate käikude juures soovitatav kasutada mitut lõksu, kuigi ühekordse probleemi puhul võib see osutuda kulukas.

Olge lõksude ülespanemisel ettevaatlik ja vigastuste vältimiseks järgige hoolega instruktsioone.

Kontrollige lõksusid iga päev, et korjata ära elusaid, lõksu jäänud mutte.

Fumigatsioon

Mõned tarnijad müüvad mutivastaseid fumigante. Rentokil pakub fosfaani, kuid seda üksnes kehtivat MX- sertifikaati omavatele isikutele.

Need tooted võivad väärkasutuse korral olla väga ohtlikud - olge äärmiselt ettevaatlikud ja järgige hoolega tootja juhiseid.

Professionaalne mutitõrje

Kui väiksemaid mutiprobleeme on võimalik lahendada DIY toodetega, siis suuremate puhangute korral Teie valduses läheb tõenäoliselt vaja professionaalse kahjuritõrje abi.

Rentokil pakub väljakutseteenust muttide ja teiste kahjurite tõrjeks Teie kodus ja aias.Teenindame kiirelt, efektiivselt ja ohutult Teie pere ja lemmikloomade jaoks.

Kui soovite täiendavaid nõuandeid või välja kutsuda Rentokil'i tehniku, siis helistage meile numbril 800 3003.