Loosung kortermajadel

Rentokil hiiretõrje

Kaitseme Teie kodu ja peret hiirte eest        

Hiired võivad kodus lisaks põhjustatud ebamugavusele olla tõsiseks ohuks tervisele, seda eelkõige köökides või laste mängukohtades.

Hiir võib närida puitu ja plastikut, tekitades olulist kahju Teie kodule ja mööblile.

Hiired võivad elektrikaableid läbi närides põhjustada isegi majapõlenguid.

Märgid hiirte esinemisest

Tüüpilised märgid hiirte esinemisest on:

  • Kraapimishelid seintes või pööningul, kui hiired ringi jooksevad
  • Pabulad - hiired jätavad endast maha väikesed tumedad pabulad, eelkõige seinte äärde või hiirte aktiivsetesse tegevuspaikadesse köögikappidese või kraanikausside alla.
  • Iseloomulik lõhn - hiired jätavad endast maha ammoniaagisarnase lõhnaga jäljed, lõhn on eriti tugev suletud kohtades, nagu nt. köögikappide all
  • Kahju - hiirte hambad kasvavad pidevalt mistõttu nad närivad puitu, plastikut, juhtmeid ja teisi tugevaid materjale
  • Pesad - hiired ehitavad pesad ribadeks tehtud materjalist, nagu ajalehdest ja kangastest. Need asuvad olema peidetud kohtades, näiteks külmiku taga. Pesades on sageli hiirepojad..

Kuidas hiirtest hoiduda

Esmane kaitse hiirte vastu on nende sissepääsu takistamine. Hiirtel on pehme luustik ja nad pääsevad läbi ka pliiatsilaiustest aukudest; seetõttu sulgege kõik välised augud ja paigaldage uste ümber püünisribad.

Hiired levitavad haigusi ja võivad tekitada kahju kodule ja sisustusele

Oluline on mitte meelitada hiiri ligi toiduga - võimalusel säilitage toitu plastik- või metallanumates. Puhastage regulaarselt pliidi, külmiku ja kappide aluseid.

Ultrahelil põhinevad tõrjevahendid tekitavad hiirtele ebamugavat heli, mida inimesed ei kuule. Need võivad aidata vältida hiirte majja sisenemist, kuid me ei soovita neid olemasolevate hiirekolooniate tõrjeks, kuna hiired suudavad ultraheliga kiiresti harjuda.

Kuidas hiirtest vabaneda

Tõrje mittetegemisel võib hiirepopulatsioon kiiresti levida.

Kauplustes on hiirte väiksema leviku tõkestamiseks saadaval rida närilisetõrje vahendeid ja muid tooteid, nagu liime ja lõkse, kuid probleemi jätkumisel või suurema leviku korral, kui saab täheldada kolme või enamat eespool mainitud märki hiirte olemasolust, soovitame kasutada meie tehnikute poolt pakutavaid tõrjemeetmeid.

Professionaalne hiiretõrje

Kauplusest saadavad vahendid on soodsad hiirte väiksema leviku tõkestamiseks; paiksemate hiirekolooniate või korduva leviku korral vajate professionaalse kahjuritõrje abi.

Rentokil'i tehnikud pakuvad sihipärast tõrjet ükskõik millise hiirte poolt põhjustatud probleemi puhul ning annavad nõu, kuidas hoida oma kodu tulevikus hiirtest vabana.

Rentokil pakub väljakutseteenust hiirte või mõnede muude kahjurite tõrjeks Teie kodus. Teenindame kiirelt, efektiivselt ja ohutult Teie pere ja lemmikloomade jaoks.

Kui soovite täiendavaid nõuandeid või välja kutsuda Rentokil'i tehniku, helistage meile numbril 800 3003.