Kahjuritõrje juhendid

Pööningult kostvad helid

Pööningult kostev jooksumüdin ja kraapimishelid ei põhjusta mitte üksnes ebamugavust ja ärritust, vaid on ka tugevaks märgiks sellest, et närilised või muud loomad on asunud elama Teie katuse alla.

Eelkõige on pööningud suurepäraseks keskkonnaks oravatele ja närilistele. Närilised võivad põhjustada olulist kahju Teie pööningul olevatele esemetele, kui nende pidev närimine võib kahjustada Teie kodus olevaid kangaid ja võivad osutada ka tuleohtu, kui elektrikaableid näritakse.

Heli põhjust peaks uurima võimalikult kiiresti, kuna nende kahjurite pesad ja väljaheited muutuvad ideaalseks kasvupaigaks putukatele, mis seejärel kannavad haiguse Teie koju.

Esimeseks sammuks on kontrollida oma pööningut ja otsida nähtavaid märke näriliste või muude loomade elutegevusest, levinumaks märgiks on nende pabulad.

 

Kahjurite pabulate tuvastamine

Hiirepabulad : Umbes 5mm pikkused peenikesed ja värtnakujulised terava otsaga

Pruuni roti pabulad: Tömbid värtnakujulised keskmiselt 1½ kuni 2cm

Musta roti pabulad: Teravaotsalised vorstikujulised keskmise pikkusega 1½ cm

Orava pabulad: Sarnanevad pruuni roti pabulatele, kuid kergelt ümaramad ja 1½ kuni 2cm pikkused

Nahkhiire pabulad: Tumepruunid või mustad ja 4-8mm pikkused. Nahkhiire pabulad sarnanevad hiire pabulatele, kuid purustades pudenevad peenemaks puruks.

 

Kuidas vabaneda pööningul elavatest hiirtest

Kui tõrjet ei tehta, võib hiireinfestatsioon kiirelt võimust võtta ja esimeseks kaitseliiniks on kindlustada oma pööning nende naasmise vastu.

Rentokil pakub nii DIY tooteid kui professionaalset hiiretõrjeteenust.

 

Hiirte Kujutis

Klikkige siia, et lugeda veel hiirte kohta Teie kodus ning saada teavet DIY ja professionaalse hiiretõrje kohta Teie kodus.

Rotid pööningul

On äärmiselt tõsine, kui rotid pääsevad Teie koju, isegi kui nad ei tungi otseselt elualale. Igasuguse rotiprobleemiga kodus sees peab tegelema kiiremas korras.

Must rott

Rentokil pakub laia valikut rotitõrjevahendeid nii amatööridele kui meie täielikult väljaõpetatud tehnikute poolt pakutavaid teenuseid.

Oma sarikaaluse kindlustamine on efektiivseks mooduseks vältimaks rottide naasmist Teie pööningule, kuid esiteks peab infestatsioonist lahti saama.

Klikkige siia, et lugeda veel rottide kohta kodus ja saada teavet nii DIY kui professionaalse rotitõrje kohta Teie kodus.

Kuidas vabaneda pööningul pesitsevatest oravatest

Kui oravad satuvad Teie sarikatesse, võivad nad põhjustada märkimisväärset kahju puidu ja elektrijuhtmete närimise tagajärjel.

Oravaid võib kõrvaldada Teie valdustest püüdes neid oravalõksudega. Amatöör saab sellega hakkama, kuigi peab olema ettevaatlik puuride käsitsemisel, milles on elusad oravad, kuna nad võivad hammustada ja küünistada. Siiski soovitatakse oravatest vabanemiseks kodus üldjuhul professionaalset kahjuritõrjet.

Punaoravad

Oravate professionaalne tõrje võib sisaldada ka mehaaniliste lõksude kasutamist või ligimeelitamist närilisetõrjevahenditega. Need on väga tõhusad meetodid, kuid peab rakendama vastava väljaõppe saanud tehnikute poolt.

Lisaks oravate kõrvaldamisele on oluline kindlustada oma kodu oravate suhtes, et takistada nende tagasitulekut. See võib tähendada okste saagimist puudelt, mis ulatuvad Teie maa-alale, mida oravad kasutavad pööningule pääsemiseks.

Kui soovite täiendavaid nõuandeid pööningul elutsevate oravate kohta või kutsuda välja meie tehniku, helistage meie tasuta numbril 800 2002.

Linnud pööningul

Tuvid või muud pööningul elutsevad linnud on probleemiks tänu segadusele ja nende väljaheidetest põhjustatud terviseohule, samuti kudrutus- ja tiivalaksatushelide tõttu.

Linnud peab kõrvaldama ja juurdepääsud sarikatele peab kinni panema linnuvõrgu või tugeva piirde abil. Samuti on võimalik kindlustada oma ehitise väliskülg tuvide ja teiste lindude eest orade, traatide või võrkude abil.

Tuvid

Lindudest vabanemiseks võib olla võimalik neid eemale peletada, kuid lindudest vabanemine nõuab tõenäoliselt professionaalset püüdmist või ligimeelitamist.

Rentokil on ekspert igasuguse linnutõrje alal, seega kui soovite täiendavaid nõuandeid või kutsuda välja Rentokil tehniku, helistage meie tasuta numbril 800 2002.

Mida teha pööningul elavate nahkhiirtega

Paljudes riikides on nahkhiired kaitse all kui ohustatud liik ja nende tapmine või kõrvaldamine või nende pesade teisaldamine või blokeerimine on karistatav. Mõnedes riikides on karistatav ka see, kui nahkhiired on Teie pööningult lahkunud ja Te blokeerite nende pesapaiga - nahkhiired tulevad igal aastal samasse kohta ja seega on isegi tühjad nahkhiirepesad kaitse all.

Nahkhiir

Kui Te olete teadlikud sellest, et nahkhiired pesitsevad Teie pööningul, peate kindlaks tegema, kas need nõuded Eestis kehtivad enne puidu remonttööde teostamist, putuka- või närilistetõrjet, mis võib kahjustada nahkhiiri.

Kuna nahkhiired ise kahju ei tekita, siis nende söövitavad väljaheited võivad kahjustada puitu ja meelitada ligi putukaid.

Nahkhiiri võivad kõrvaldada professionaalsed kahjuritõrje tehnikud ja juurdepääsud sarikatesse on võimalik sulgeda takistamaks nende tagasitulekut. Üldjuhul ei tohiks amatöör nahkhiirte kõrvaldamist ette võtta. Kui üksnes teatud nahkhiireliigid on kaitse all, siis oskab kahjuritõrje tehnik Teile selles osas nõu anda.

Kui soovite täiendavaid nõuandeid nahkhiirte kohta või kutsuda välja Rentokil tehniku, helistage meie tasuta numbril 800 2002.

Putukainfestatsioonid Teie pööningul

Putukainfestatsiooni pööningul põhjustab tõenäoliselt millegi ründamine, mis on pööningule hoiule pandud nagu näiteks toit, tekstiilid või puit või toituvad nad mõne muu sarikates elutseva kahjuri väljaheidetest nagu eelpool mainitud.

Põhjalik koristamine ja amatöörinsektitsiidide kasutamine aitab putukate arvukust kontrolli all hoida, kuid infestatsioonist vabanemiseks võib tarvis minna professionaalset tõrjet.

Rentokilil on Teie jaoks sobiv lahendus. Lugege veel, kuidas teatud pööningul elutsevate putukate puhul toimida:

Koid ja röövikud ründavad riideid

Puukoid uuristavad puitu

Muud putukad ja satikad

Miks Rentokil?

Ühelgi teisel ettevõttel ei ole selliseid oskusi kahjuriprobleemidega tegelemisel koduses majapidamises. Me tegeleme probleemiga ja aitame tagada, et see ei korduks.

Tänu oma mastaabile oleme Teile alati lojaalsed. Meie teenus on kiire, efektiivne ja pakub kõrgeimat ohutustaset Teie perele ja lemmikloomadele.

Nii et, kui Teile teeb võimalik kahjuriprobleem muret ja soovite välja kutsuda kohaliku Rentokil tehniku või soovite lihtsalt saada täiendavaid nõuandeid, siis palun helistage meile 800 2002.